top of page

Sahursal Sohbetler

Saadet ile sahur vaktine hoş geldiniz,

Hayatın ve ahlaksızların arasında tutunmaya çalışanlar, niyetlendiniz mi? Sizler orucunuz için niyetlenirken çeşitli tipler "gizlice, sinsice ve gayet nankörce" kuyunuzu kazmaya niyetleniyor. Kendinizi onlardan farklı hissettiğiniz ve onlarla geçirdiğiniz zaman diliminde sıkıldığınız oluyor mu? Peki bu farklı hissetme ya da sıkılma durumu neden kaynaklandı? İlk başlarda gayet seviyor ve kapılarınızı sonuna kadar açıyordunuz, şimdi o kapılar neden kapandı? Sevginizin üslubunu ne değiştirdi? Duyduğunuz saygıyı tam olarak nerede kaybettiniz? Ya da bu sorular zincirinde en doğru soruyu soralım...

Paranızı mı yoksa zamanınızı mı kullandılar?

Çünkü ihanetler çeşitli türlere ayrılsalar bile hep bu iki kavram üzerinde çeşitlenir. Bu ihanetlerin çeşitleri elbette saymakla bitmez. Zaten bizler harika ve kusursuz insanlarız demiyoruz. Fakat neden yalan konuşuyorsunuz? Zamanınızı farklı şekilde kullanmak isteyebilirsiniz fakat neden bunu özellikle "gizleyerek" ya da karşınızdaki insanı "sadece boş zamanlarınızda arayarak" yapıyorsunuz. Tamam bazı ahmaklar sınır bilmiyor olabilir fakat bu durumu genelde kendini zeki sananlar neden yapıyor? Kendisi HARİÇ geriye kalan herkesi aptal zannettiği için mi? Muhtemelen bu sorunun cevabı "evet". Ahmak :)

Peki bu ahmaklık bizi neden incitiyor?

Değer verdiğimiz nadir insanlar (genelde sayıları 5'i geçmez bu insanların) oldukları için. Hiç önemsemediğiniz biri size kötü hissettirdi mi? :)

her neyse...

Sadece bu durumun biz minnoş kalplileri derinden incittiğini ve dönülmez bir değişime soktuğunu bilin. Eski yerinizde rüzgarlar esiyor hacım.

En sevdiğim dua etme biçimidir, benim için ne istiyorsan daha fazlası seni bulsun.

Dostlukların oyun hamuru gibi şekil değiştirdiği, güvendiğimiz dağların karlardan gözükmediği, güzel anıların üstünü sislerin kapladığı günümüz insanları, hüznünüzü kalpten hissediyorum.

Fakat sizde farkındasınız değil mi? Uzaklaştıktan sonra sadece goygoy muhabbetlerinde isimleri geçiyor :)

Oysa kadim bir dostluktu istediğimiz, friends ya da himym'ın verdiği o hissin sürmesini istiyorduk. Pizza sohbetleri ve iftardan sonra kahve gibi...

"Men Dakka Dukka"

Ektiğinizi yersiniz, "karma işte" deriz.

Çıkar amaçlı kurulan samimiyetlerin timsalleri, sizin için iyi dileklerim var. Dilerim ruhunuzu kirleten her çamur tanesinden arınırsınız.

Her canım sıkıldığında eşimin söylediği çok anlamlı bir kelime var. "Boşver".

Boş diye başlayıp dolu dolu biten bir kelime değil mi? Bu yazıya başlarken var olan hüzün bu yazının sonunda yok bile.

her neyse...

Kadim dostlarım bilir acılar unutulmak içindir

Bugün iki tatlı kızla kahve keyfi yaptım. Tülin ve Azra.

Sevgili Tülin ve Azra,

tanıştığımız için çok mutluyum. ( ev ödevlerinizi unutmayın :)))

Hayatın böyle bir yanı var. Fark ettim ki sizinde incindiğiniz anılarınız olmuş. Bu yazıyı ikinize ithaf ediyorum. Sizi seviyorum.

Saadet ile sahur vaktinde eşlik edenlere teşekkürler.

Hayalleriniz hayatınız olsun.

XoxoXo


Kommentare


bottom of page